sobota, 20 marca 2010

Wrażenia po "Control"

„Control”, film o liderze Joy Division, który obejrzeliśmy w czwartek w Państwowym Muzeum Etnograficznym okazał się być niesamowitym hitem! Co więcej, jednocześnie powiększyło się i grono widzów, i grono DKF-owiczów, co niezmiernie nas ucieszyło.

Sala pękała w szwach! Przydały się więc zarówno brązowe poduchy, które mieliśmy już kiedyś okazję gościć na podłodze sali projekcyjnej, jak i wszystko, co tylko można było znaleźć na korytarzu Muzeum Etnograficznego – od ławek, przez krzesła aż po żółte poduszeczki. Świetne zdjęcia i niezapomniana muzyka zostały więc okraszone niezapomnianą atmosferą – w końcu nieczęsto ma się obecnie szansę oglądać filmy nie samotnie przed ekranem komputera, ale wraz z masą ludzi, który śmieją się i wzruszają w tych samych momentach.

Jeśli chodzi o wzruszenia, emocjonującą – pomimo późnej pory – dyskusję, która odbyła się po filmie, moderowali mgr Maciek Balcerek, spec od muzykologii, oraz mgr Mariusz Gradowski, antropolog muzyki. Świetną prelekcję (o czym świadczyły głośne brawa) wygłosił Tomasz Dunowski z Antyradia. Dziękujemy nie tylko im, ale także naszym patronom: Radiu Planeta, Comix Grrrlz, Pineapple blog, Independent, Warszawie.pl, Centrum Europejskiemu UW, kawiarni „Pochwała Niekonsekwencji”oraz Radiu Kampus, z którym nawiązaliśmy niedawno porozumienie o stałej współpracy.

Co natomiast nowego w samym DKF-ie Celuloid? Do grona działaczy dołączyła Nurka, która zajmie się pomocą w promowaniu nadchodzących pokazów. Jeśli i Ty chciał(a)byś poinformować o nadchodzących filmowych atrakcjach swoich znajomych z pracy lub z wydziału, zgłoś się do nas! I na Twoim wydziale mogą zawisnąć nasze plakaty!

Co więcej, po Wielkanocy spotkamy się ponownie, aby obejrzeć film „Ghost dog”, perełkę zaczerpnięta z twórczości filmowej Jarmusha. Zetkniemy się więc nie tylko z filmową alternatywą, ale także - ze sporą dawką energetyzującego hip-hopu (ścieżkę dźwiękową opracował raper RZA). Zapraszamy na godz. 20 do Państwowego Muzeum Etnograficznego przy Kredytowej 1. Wstęp wolny!

Gocha Pawlak


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz